2012-09-11 16:05Szólj hozzá!
Késve ugyan, de végre sikerült rátenni a kezünket egy HTC Radar készülékre, így kipróbálhattuk, és meg is osztjuk veletek, mivel is nézünk szembe, ha egy ilyen készülékkel szemezünk.
Doboz, tartozékok
A HTC Radar egy egész szép fehér dobozban érkezik, elején a készülék képével, a hátulján pedig egy rakás készülékadattal. Ez, hasonlóan a Lumia készülékek dobozához, fiókos rendszerű, és a belső rész tetején található új készülékünk. A készüléket és az azt tartó emelőlapot levéve a doboz alja tárul elénk, amely tartalmaz USB kábelt, USB foglalatos töltőt, egy szabványos headset-et ruhakapoccsal, valamint a használati útmutatókat.
Kinézet
A HTC Radar egy gyönyörű készülék: szép, kerekített, a HTC-re jellemző forma sötét, fémes színekben. A 3,8 colos S-LCD kijelző a Windows Phone 7-es készülékek szabvány 480x800-as felbontására képes, és Gorilla Glass védi a sérülésektől.
A majdnem unibody ház igen erős, kizárólag a SIM kártya tartójánál lehet szerszámok nélkül felbontani - az akkumulátorhoz nem lehet hozzá férni.
A Radar-on a gombok és csatlakozók rendesen szét vannak szórva – a készülék elején foglal helyet a három Windows Phone-okra jellemző, jelen esetben kapacitív gomb. Bal oldalt az USB csatlakozó helye van, fent a Jet csatlakozóé és a ki/bekapcsoló gombé, jobb oldalt pedig a hangerőszabályzó gombok és a kamera többállásos gombja foglal helyet.
Hardver
A Radar-t egy 1Ghz-es Qualcomm MSM8255 Snapdragon hajtja, és 512MB memóriával rendelkezik. Sajnos a készülékben csak 8GB-os SSD tárhely kapott helyet, mint tudjuk, jelenleg ez a legtöbb WP gyengéje.
A készülék számára az energiaellátásról egy 1520mAh-s akkumulátor gondoskodik, amely ezen készüléknél hasonló ideig bírja, mint a Lumia 900 1830mAh-s akkumulátora, így komoly igénybevétel nélkül 2-3 naponta kell csak feltölteni.
Persze a Radar is rendelkezik a hagyományos WP7-es eszközökkel: GPS, iránytű (iránytű sajnos tényleg nincs benne, a figyelmeztetést köszönjük), accelerométer, FM rádió; valamint a szokásos csatlakozási lehetőségek vannak jelen, mint a HSDPA, a 3G, az EDGE vagy a WiFi és a Bluetooth.
Extra szoftverek
A HTC különféle extra szoftverekkel teszi szebbé a felhasználók életét. A HTC Hub időjárás előrejelző és hírkereső, valamint tőzsdefigyelő alkalmazás, ami nagyon hasonlít a Samsung saját alkalmazásához – bár szerintem a HTC Hub sokkal szebb, mint a konkurensé.
A HTC Watch egy online filmkönyvtár, amely segítségével megnézhetjük, milyen filmeket adnak a moziban, valamint arról, hogy mit várhatunk a közeljövőben.
A fotókorrekciós alkalmazás is jól sikerült, fényképeinkre utólag különféle effekteket rakhatunk, hogy jobban nézzenek ki. Megváltoztathatjuk a megvilágítást, a fényviszonyokat, vagy teljes színmódosításokat is végrehajthatunk, mint például a szépia effektus.
Összefoglalás
Most, hogy felsoroltam, mit is kapunk a készülékkel, elmondom azt is, hogy mit gondoltam használat közben. A HTC Radar fogásra hihetetlenül kényelmes, és alaphelyzetben a készülék használata is kellemes. A kijelző talán alapesetben szebb is, mint a Lumia készülékeké, de a Nokia ClearBlack technológiája egyértelműen győztes napfényes időben. Ennek ellenére úgy érzem, a Radar még mindig egy versenyképes telefon.
A készüléket vásárlási helytől függően akár 60-70.000 forintért is el lehet hozni kártya függetlenül, és egy kiváló készülék ezen az áron.
Képek:










Rusznyák Dániel
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.